Jdi na obsah Jdi na menu
 


MILEVSKÝ POHÁR T.F.A 2016


fast-kovosrot.png
 

 

Vážení přátelé …

Velmi vám děkujeme za projevený zájem při registraci do našeho poháru, moc si toho vážíme! Velice nás překvapil zájem a celkový počet nových soutěžících, což jistě značí cosi o jménu a úrovni poháru.

V letošním roce jsme byli donuceni k „drastickému“ opatření a to především navýšení příjmů od účastníků poháru a zavedení systému, který by maximalizoval snahu účastníků k účasti na všech kolech.

K tomuto opatření jsme se schýlili především z ekonomických důvodů, kdy naše organizace prochází v letošním roce rozsáhlou reorganizací a restrukturalizací, dále zavedení služeb pro veřejnost, což s sebou nese značnou finanční zátěž.

Dalším důvodem také byla snaha posunutí úrovně poháru, především s ohledem na zajištění jednotlivých kol, dále aby si závodníci celkově odnesli větší zážitek.

Příchozivších přihlášek bylo mnoho, do celkového počtu 55 přihlášených osob chybělo pouhých 13!

To nás postavilo do nemilé úlohy rozhodnout co bude dál. Po dlouhé debatě a řadě propočtů jsme se rozhodli že stryktně dodržíme pravidlo a pro letošní rok Milevský pohár TFA organizovat nebudeme.

Samozřejmě počet 42 lidí kteří jsou ochotni zaplatit registrační poplatek a poctivě absolvovat všechna 4 kola poháru nás zavazuje k odpovědnosti za tuto snahu. A tak jsme se rozhodli že bychom se pokusili zorganizovat většinu závodů.

Řadu z vás asi nyní napadne co to má za smysl neorganizovat pohár, ale organizovat většinu jeho soutěži?

Organizační rozdíl je drastický! Za prvé nás to nezavazuje k organizaci všech čtyř kol, za druhé finanční náročnost není tak vysoká především s ohledem na ocenění celého poháru.

Zimní železný hasič se konat nebude! Uděláme vše proto abychom uspořádali KUNÍČEK a NOČNÍHO ŽELEZNÉHO HASIČE, obě soutěže by se konali v původních termínech a především s ohledem na časovou vytíženost členů organizace. Informace o konání těchto soutěží případně zveřejníme cca 3-4 týdny před termínem dané soutěže.

ŽELEZNÝ HASIČ MILEVSKO – O POHÁR STAROSTY SE BUDE KONAT URČITĚ a to v termínu jaký je uveden, tradičně na náměstí v Milevsku.

Všem příznivcům Milevského poháru T.F.A. velice děkujeme

plakat_registrace_zruseno.jpg

MILEVSKÝ POHÁR T.F.A 2016 - REGISTRACE 

 

 

Vážení příznivci a vyznavači tvrdé námahy. Organizace Racing Rescue Milevsko  připravuje již třetí ročník soutěží Milevského poháru T.F.A.

Pro rok 2016 jsme byli nuceni sáhnout po několika organizačních změnách, především po zkušenostech z předchozích ročníku, dále z důvodu toho, že naše organizace letos prochází rozsáhlou restrukturalizací a reorganizací. Myslíme si že se jedná o krok správným směrem, kdy nám bude usnadněna práce při organizaci soutěží, navíc dojde o posun co do kvality a úrovně jednotlivých kol.

 

Tradičně se bude Milevský pohár skládat ze čtyř kol  ...

26.3.ZIMNÍ železný hasič na Zimním stadionu v Milevsku. 22.5. JARNÍ železný hasič na velmi oblíbené rozhledně Kuníček u Petrovic.20.8. NOČNÍ železný hasič v parku Bažantnice.

A velké finále 8.10. na náměstí E.Beneše v Milevsku Železný hasič Milevsko - O POHÁR STAROSTY. Tento závod by se měl nově běžet jako paralelní, což je pro nás organizačně velká výzva která jistě přinese na atraktivitě finálového závodu.

 

Opět se bude soutěžit ve třech kategoriích a to ŽENY, dále v odlehčené kategorii MUŽI. Poslední kategorií je kategorie MASTER, které se mohu  zúčastnit soutěžící obou pohlaví kde se soutěží v plné zásahové výstroji vč. aktivované dýchací techniky.  

Přinášíme více hodnotných cen...

Pro letošní rok bychom chtěli opět přidat na odměnách. Garantované ceny pro vítěze poháru jsou: ŽENY 1.místo, zásahová přilba, MUŽI 1. místo zásahová přilba. MASTER 1.-5. místo rozdělíme fin. hotovost 10.000Kč. Samozřejmostí jsou hodnotné ceny v jednotlivých kolech, kdy jsme např. v loňském roce při Nočním TFA. rozdali ceny v hodnotě 15.000Kč a to díky firmě FAST KOVOŠROT. Toto samozřejmě není finální podoba ohodnocení, určitě budeme ještě jednat s novými partnery a dalších cenách. Navíc pro letošní rok je pro každého účastníka připraven krom plakety, také osobní dárek.

 

V letošním roce pojedeme opět systémem 100% účasti tzn. všech čtyř kol. Termíny soutěží jsou stanoveny v dostatečném předstihu, navíc byli pečlivě vybírány tak, aby nekonsolidovali s jinými význačnými soutěžemi v ČR. Tento systém se nám jeví jako nejvíce spravedlivý kdy opravdu rozhoduje skutečný výkon jednotlivce (za předpokladu absolvování všech kol) a nikoliv účast na slabším kole co do konkurence. Chápeme že některé závodníky může vyřadit např. zranění, nemoc atd. ale takový je prostě sport :-)

Nejzásadnější změnou pro účastníky letošního ročníku je NUTNOST SAMOSTATNÉ REGISTRACE do poháru, která do teď byla brána jako automatická při přihlášení do první soutěže. Dále je nutné uhradit REGISTRAČNÍ POPLATEK a to vše do termínu 8.3.2016

Pakliže bude do konce tohoto termínu řádně přihlášeno 55 závodníků a více III. ročník MILEVSKÉHO POHÁRU T.F.A se bude konat tak, jak je uvedeno shora. Pokud nebude dosaženo minimálního počtu 55 závodníků, celá akce bude zrušena a bude vrácen registrační poplatek.

Registrační poplatek byl stanoven ve výši 400Kč s tím že na registrovaného závodníka se bude vztahovat zvýhodněná sazba startovného, dále mu bude poskytnuta sleva na startovné v jednotlivých kolech.

Ve finále takto registrovaný účastník získá možnost bojovat o zajímavé a velmi hodnotné ceny, dále ušetří peníze na startovném.

registrovaný / neregistrovaný

                         poplatek    400Kč               0Kč

              startovné I.kolo     150Kč            300Kč

             startovné II.kolo     150Kč            300Kč

            startovné III.kolo      150Kč            300Kč

            startovné IV.kolo      150Kč            300Kč

V případě konání poháru budeme mít k dispozici jednak, jistotu minimálního počtu závodníků což přináší výhody při jednání s partnery, dále ekonomický základ pro posun kvality organizace soutěže.

V prvé řadě se chystáme posílit organizaci v místě konání. Kdo se našich akcí pravidelně zúčastňuje, ví, že toto zajištění již máme velmi kvalitní a pakliže je ukázněnost závodníků samotných, funguje vše skvěle.  Ovšem vždy je co zlepšovat 

Dojde opět ke zvýšení komfortu zázemí soutěže které je již nyní na vysoké úrovni. Každou akci bude moderovat známý moderátor, navíc máme přislíbené zajímavé akce v místě konání s různými partnery. Na každém kole bude přítomen po celou dobu, profifotograf který bude krom fotografií pořizovat též audiovizuální záznam a to i ze vzduchu pomocí dronu. Po ukončení poháru pak vznikne DVD s průřezem celého poháru a stovkami fotografií

PRAVIDLA SOUTĚŽE MILEVSKÝ POHÁR T.F.A 2016

PŘIHLÁŠKA MILEVSKÝ POHÁR T.F.A 2016