Jdi na obsah Jdi na menu
 


IX.. MMČR - VZOHV 2019

fast-kovosrot.png

 

 

 

Vážení přátelé

Dovolte nám v krátkosti  představit připravovaný IX. ročník soutěže MMČR – VZOHV.

Našim dlouhodobým cílem je dostat tuto soutěž na úroveň soutěží evropských, což v prvé řadě znamená co největší sjednocení pravidel a hodnocení provedení soutěže.

Z toho důvodu IX. ročník MMČR – VZOHV dostal řady změn.

Podařila se nám navázat spolupráce se zahraničími rozhodčími. (Německo, Rakousko,Lucembursko) Jedná se o akreditované rozhodčí světovou záchranářskou organizací, (WRO)  kteří mají boháté zkušenosti z evropských soutěží a z mistrovství světa ve vyprošťování. Tito rozhodčí doplní sbor stávajících rozhodčí a vytvoří názorový celek, který by měl co nejvíce reflektovat moderní světové trendy  v oblasti vyprošťování zraněných osob z havarovaných vozidel.

Pravidla zůstávají stejná, lze ovšem počítat s mírnými změnami v provedení.

 Byl zrušen tzv. „příjezd“ hasičů k soutěžnímu pokusu Standard. Jedná se o počin z důvodů organizačních a logistických, především s ohledem na družstva která k nám cestují z větší dálky. NOVĚ TAK BUDOU OBA POKUSY STARTOVÁNY Z „KARANTÉNY“ A VEDENY  Z PŘEDEM PŘIPRAVENÉ ZÁKLADNY.

Novinkou je zavedení dvou soutěžních kategorií a to klasicky čtyřčlenná družstva resp. 1+3 a šestičlenná družstva resp. 1+5. Vítěz bude vyhlášen v obou kategoriích samostatně, soutěžící může soutěžit pouze v jednom družstvu! Již tedy nebude možná fluktuace soutěžících mezi družstvy.

Maximální počet soutěžních družstev byl stanoven na 12, rozhodujícím pro uznání přihlášky bude uhrazení startovného ve stanoveném čase. Jakmile bude kapacita naplněna, dojde k uzavírce přihlášek.

Příjezd družstev, brífink rozhodčích a soutěžících, zahájení bude v Pátek 3.5.2019

Sobotní soutěžní den beze změn. Soutěžit se bude souběžně na dvou stanovištích RAPID + STANDARD kde každé stanoviště má dva pity (na jednom se soutěží, na druhém připravuje)

Kategorie 1+3 a 1+5 soutěží souběžně

Doufáme že se nám podaří společnými silami opět posunout výš pomyslnou laťku úrovně naší soutěže. Případné návrhy na zlepšení jsou vítány

PRAVIDLA IX. MMČR VZOHV 2019

PROPOZICE IX.MMČR VZOHV 2019

PŘIHLÁŠKA IX. MMČR VZOHV 2019

ČASOVÝ HARMONOGRAM IX. MMČR VZOHV 2019